START

Cieśla Daniel – człowiek, który o owocach wie wszystko i nigdy się z nimi nie rozstaje, przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to, że jest zawodnikiem zespołu młodzików Bruk-Bet Termalica Nieciecza i doskonale wie, że gdy zapomni o owocach to trener zapomni o nim i marzenia prysną. Drugi powód to dziadek, który założył sad, jak zresztą w większości przypadków miało to miejsce w środowiskach wiejskich, tylko, że sad pradziadka przetrwał  do dziś, co już jest rzadkością. Jest jednocześnie kopalnią wiedzy o ówczesnych odmianach owoców. Sad ten ustalono miejscem spotkań zespołu oczywiście przy odpowiedniej pogodzie.

Gryz Maksymilian – jego pasja to komputery i szachy. Projektant naszego logo. Przy realizowaniu projektu przyda się dobry znawca programów komputerowych. Pomocny będzie przy tworzeniu prezentacji. Liczymy również na wyważony spokój szachisty. Jak sam zauważył, wokół domu rodzinnego nie ma jeszcze żadnych drzew, krzewów. Już wyraził gotowość do posadzenia drzewek owocowych po zdobyciu odpowiedniej wiedzy realizując projekt w szkole. To kolejny pozytyw programu.

Wierciak Magdalena – uwielbia zwierzątka. W domu hoduje króliki. Pewna wiedzę na temat owoców już posiada karmiąc zwierzątka – króliki żyją i mają się dobrze. Na rodzinnej posesji rośnie jeszcze parę wiekowych jabłoni, nie potrafi podać odmiany. Kolejne wyzwanie, które z pewnością rozwiąże realizowany projekt.

Stec Patrycja – hobby to kulinaria. W wolnych chwilach uwielbia tworzyć nowe potrawy, wypieki, oczywiście nie brakuje w nich jabłek różnych odmian. Aż miło słuchać, jak opowiada jakie jabłko do jakiego ciasta czy potrawy się nadaje. Większość z nas nie miała o tym pojęcia – następny plus projektu.

Tarka Karolina- wielka marzycielka, jej przyjaciółka to fantazja. Potrafi w szybkim tempie ułożyć stosowne opowiadanie do każdej sytuacji. Właśnie charakteryzuje członków zespołu. W dalszej części postara się o wiersze, oczywiście o jabłkach. To, co mówi i o czym pisze z łatwością potrafi przedstawić graficznie w postaci rysunku czy tez plakatu. W dalszej części konkursu z pewnością zaprezentuje swoje uzdolnienia.

Rokita Kamil – lubi długie spacery w przyrodniczo ciekawe miejsca. Wnikliwy obserwator przyrody. Zawsze posiada stosowne urządzenie, by w odpowiedniej chwili uwiecznić to, co widzi. Chętnie udostępnia swoje zdjęcia, filmy. Jego zadanie to zdjęcia starych sadów w okolicy. Uwielbia filmy i programy o tematyce przyrodniczej. Jego przyrodnicza wiedza i doświadczenie uzyskane z obserwacji jest nam potrzebne jak zdrowe powietrze. Dociekliwy – każde pytanie zadane przez przyrodę bądź otoczenie musi rozwiązać, wyjaśnić. Takiego nam trzeba.

Leżoń Patryk – ciekawski Patryk, interesuje się wszystkim, co napotka na swej drodze. Jak to jest zbudowane, jak to działa i dlaczego tak – to odwieczne pytania na które szuka ciągle odpowiedzi. Ostatnio zadał sobie pytanie – dlaczego jabłka są kolorowe. Wiśnie, czereśnie , śliwy, maliny, grusze – maja ściśle określony kolor. Co z tymi jabłkami? Ma nadzieje, że projekt da mu odpowiedź – kolejny plus. Jeżeli już wyjaśni sprawę ma ją przedstawić młodszym kolegą w postaci scenicznej.

Mosio Justyna- myślicielka, ciągle o czymś myśli. Taki ktoś w zespole musi być.Jej przemyślenia pomogą rozwiązać problemy powstałe w czasie realizacji projektu.

Chmielowska Ewelina – spokój, powoli, przecież i tak do tego dojdziemy, to nic, że jutro.  Obowiązkowo w zespole, by opanować sytuację. 

Łoś Gabriela – ostrożność to jej największa cecha. Taki „Znak STOP” na wszystko. To nie sztuka posadzić drzewo, sztuka by to drzewo rosło i owocowało. To wypowiedziane zdanie przekonało wszystkich, że bez Gabrysi nie będzie jabłek.
Spokój jest niezbędny przy edycji poszczególnych etapów projektu. To zadanie przydzielono właśnie jej.

Opiekunowie:
- pan Stanisław Golonka, nauczyciel przyrody i wychowania fizycznego. To już kolejny projekt z tym zespołem. W poprzednim roku szkolnym kierował zespołem "Super Ekologiczni" w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym - "Czas na zdrowie". 
-  pani Elżbieta Dymon - nauczyciel biologii i plastyki.