Coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się w piątek 8 listopada, ale w tak ważnym dniu jakim jest  101 Rocznica Odzyskania Niepodległości,  poczet sztandarowy szkoły, uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w obchodach Święta Narodowego w Kościele Św. Józefa Oblubieńca NMP w Zalipiu. W samo południe w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewano Hymn Państwowy, złożono kwiaty i zapalono znicz przed tablicą upamiętniającą stulecie odzyskania niepodległości, przedstawiono okolicznościowy program poświęcony Ojczyźnie oraz odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.