Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny

Lech Kaczyński

Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kim byli Żołnierze Wyklęci?  Byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Ku jej pamięci  i czci w naszej szkole odbył się apel. Podczas apelu jeden z uczniów naszej szkoły przedstawił historyczną charakterystykę Żołnierzy Wyklętych, w celu przybliżenia całej społeczności szkolnej wspomnianych postaci i ich zasług dla naszego Narodu.

Źródło: wykleci.ipn.gov.pl