Start

„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)

jpII news.jpg

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości.

jpII las.jpg

W związku z przypadającą w 2020 roku 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II  przygotowało szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża i pokazują jego aktualność wobec wyzwań i dylematów współczesności. Niestety przez stan epidemiologiczny w naszym kraju dostęp do nich będzie przede wszystkim za pośrednictwem Internetu. My również żałujemy, że nie możemy w najbliższym czasie nadać imienia naszej szkole tego Wielkiego Patrona jakim był Papież. Uroczystość ta odbędzie się po unormowaniu sytuacji w kraju.

W setną rocznicę urodzin przypominamy sobie nie tylko niezwykłą postać, ale - nade wszystko - wielkiego świadka wiary, człowieka, który swoim życiem i posługą zmienił oblicze świata. Gorąco zachęcamy do zobaczenia biografii filmowej "Karol Wojtyła - nasz Papież".

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.