W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się dzień jabłka, który łączy się ze „Światowym Dniem Jabłka”. W Polsce to jedno z najważniejszych nietypowych świąt, ponieważ sadownictwo w naszym kraju sięga czasów królowej Bony, a nasz kraj obecnie jest jednym z największych producentów tych owoców w Europie. W naszej szkole ta akcja miała charakter prozdrowotny, jej celem było zachęcenie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Świętowanie skupiało się na pogadankach na temat korzyści płynących z jedzenia tych wspaniałych owoców. Zajęcia w poszczególnych klasach różniły się, ale wszyscy się świetnie bawili i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat jabłek. Miały też miejsce jabłkowe uczty – przepyszne jabłuszka, szarlotka, jabłka w cieście, soki, musy, napoje. Uczniowie próbowali również swoich sił w klasowych „konkursach jabłkowych”. Nawet maseczki przypominały uśmiechnięte zielone jabłuszka.