Z okazji Dnia Strażaka uczniowie klas I-VIII z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej gdzie uczestniczyli w pogadance dotyczącej pracy strażaka oraz bezpieczeństwa i radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Ponadto mieli okazję obejrzeć z bliska wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem i zapoznać się z zastosowaniem poszczególnych elementów wyposażenia. Uczniowie klas VI-VIII odwiedzili również Straż Pożarną w Pilczy Żelichowskiej gdzie mogli zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, przymierzyć elementy stroju strażaka, dowiedzieli się co robić gdy będą świadkami pożaru. Ponadto otrzymali pyszne lody ufundowane przez strażaków za które bardzo serdecznie dziękujemy.