Nasze przedszkole odwiedziła Pani prowadząca zajęcia dla dzieci w świetlicy w Niwkach, działająca w KGW Niwki. Opowiedziała wszystkim przedszkolakom o ciekawych zajęciach, które odbywają się w sali świetlicowej, zaprezentowała różne prace wykonane przez dzieci oraz ich rodziców. Pani Agnieszka przygotowała i przedstawiła dzieciom poszczególne etapy malowania kwiatków w stylu zalipiańskim, namalowała zalipiański bukiet . Jednocześnie przedstawiła historię malowania kwiatów w Zalipiu i okolicy. Następny etap – to malowanie przez dzieci z pomocą naszego gościa kwiatów zalipiańskich. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowiadania i wykonywały prace. Nie zabrakło wielu pytań: jak malować, jakie kolory wybierać.
To był bardzo ciekawy i miły dzień. Dziękujemy.