Nasza szkoła uczestniczyła w obchodach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku szkolnym odbył się 7 października 2022 roku. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a więc sprawdzenia swoich umiejętności w mnożeniu i dzieleniu w zakresie 100.

W szkole działała Komisja Egzaminacyjna w składzie: Kinga Rokita - ucz. kl. 8, Klaudia Bułat - ucz. kl.8 oraz Beata Chmielowska - ucz. kl. 6.

W I części tego matematycznego święta w szkole, został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia w kl. IV- VIII. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy do egzaminu przystąpił uczeń kl. II Michał Siwicki. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na 5 pytań z tabliczki mnożenia, otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W drugiej części obchodów ŚDTM uczniowie wszystkich klas od II-VIII przystąpili do Konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Każdy z jego uczestników musiał się wykazać znajomością tabliczki mnożenia, rozwiązując 45 zadań.

A oto wyniki rywalizacji:

W kategorii klas młodszych ( II-IV)

I miejsce- Michał Siwicki ucz. kl. II,

II miejsce-Emilia Sokołowska ucz. kl. IV,

III miejsce- Nadia Owca ucz. kl. IV.

W kategorii klas starszych (V-VIII):

I miejsce- Paweł Siwicki ucz. kl. VIII,

II miejsce- Antonio Verga ucz. kl. VI,

III miejsce ex-aequo: Mateusz Mosio- ucz. kl. VIII oraz Adrian Owca - ucz. kl. VII.

Dyplomy za udział uzyskali:

Krystian Leżoń- ucz. kl. IV,

Daniel Chmielowski- ucz. kl. IV,

Angelika Rzeźnik- ucz. kl. V,

Jakub Bednarz- ucz. kl. V.

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!