03.06.2017 r. zorganizowano Festyn Zdrowia, masową imprezę połączoną z obchodami Dnia Dziecka. Do organizacji festynu włączyli się: Rada Rodziców naszej szkoły, Rady Sołeckie miejscowości w obwodzie naszej szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich w Niwkach, radni, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Program:

Pokaz sporządzania zdrowego posiłku -  (naturalne, ekologiczne produkty) - Koło Gospodyń Wiejskich w Niwkach,

• sery domowej roboty,
  • masło zrobione ręcznie w przydomowym gospodarstwie,
  • chleb pieczony w domowym piecu opalanym drewnem,
  • ciastka z domowych przepisów (naturalne składniki),
  • surówki z warzyw,
  • sałatki,
  • truskawki.

Film – „Śmietnik w mojej głowie”.

Gry i zabawy sportowe:

1.  Dla najmłodszych – przy muzyce podbijanie baloników,
  1. Mecze piłki nożnej – bramki do unihokeja.
  2. Strzał do pustej bramki (unihokej) z odległości 7 metrów – eliminacje i finał.
  3. Kręcenie obręczą gimnastyczną na czas – eliminacje i finał.
  4. Biegi na różnych dystansach.

Zabawę umilał „Człowiek orkiestra”, jednoosobowa kapela, która w rytm różnej muzyki kręciła  ciałem bawiących się. „ Jechał pociąg z daleka”, wyginały się „Kaczuszki”, „Czteroroga chusteczka” zmieniała swoich właścicieli.

Wspaniała atmosfera, która udzielała się zarówno najmłodszym jak również zaawansowanym wiekowo babciom i dziadkom. W czasie festynu wystawiono stół z potrawami ze zdrowej  żywności przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Niwkach, dzieci i ich rodziców.

Podziękowania dla organizatorów – uczniowie