Archiwum

Zawody przeprowadzone na obiektach sportowych „Orlik 2012” w dniu 25.06.2016 r.  w Oleśnie.Organizator :  Gminne Zrzeszenie LZS Olesno.

W zawodach uczestniczyła młodzież Szkół Podstawowych pochodząca  z  Adamierzy, Ćwikowa, Niwki, Podborza, Olesna, Pilczy Żelichowskiej, Swarzowa, Wielopola.

W turnieju piłki nożnej uczestniczyły trzy zespoły. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki rozgrywek i klasyfikacja końcowa turnieju piłki nożnej:

Virtus Pro       -          FC Pilcza Ż.   1:1

Virtus Pro       -          FC Kosz        11:0

FC Pilcza        -          FC Kosz        2:0

I miejsce:        Virtus Pro                 4 pkt (12:1)

II miejsce:       FC Pilcza Ż.              4 pkt (3:1)

III miejsce:      FC Kosz                   0 pkt (13:0)

Wyniki konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Bieg na długość boiska chłopców:

I miejsce: Cieśla Daniel -  Pilcza Żelichowska

II miejsce: Gryz Szymon - Pilcza Żelichowska

III miejsce: Miroszka Kacper - Olesno

Bieg na długość boiska dziewcząt:

I miejsce: Cieśla Wiktoria - Pilcza Żelichowska

II miejsce: Panek Aleksandra -  Olesno

III miejsce: Kogut Aleksandra  - Olesno

24.06.2016.

Tak niedawno żeśmy się spotkali,
a już pożegnania nadszedł czas.
Tyle żeśmy ze sobą przeżywali,
a dziś już wspomnienia łącza nas.

Żegnamy dzisiaj klasę, która nie stwarzała żadnych problemów pod względem nauki jak i zachowania. Osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, z powodzeniem reprezentowała szkołę w różnych konkursach przedmiotowych, turniejach i zawodach sportowych. Wszyscy reprezentowali naszą szkołę w zawodach gminnych, większość w zawodach powiatowych, następnie w  rejonowych i wojewódzkich. Każdy uczeń może pochwalić się  medalami czy tez tytułem mistrzowskim.  Nasze starsze koleżanki i koledzy chętnie brali udział w uroczystościach szkolnych, przygotowując i prowadząc apele i akademie. Dzisiaj my, młodsi koledzy i koleżanki dziękujemy wam za te wszystkie osiągnięcia, sukcesy, za rozsławianie dobrego imienia naszej szkoły, za to, że pozostawiliście  po sobie drogę naszpikowaną wskazówkami jak się uczyć jak postępować, jak się zachowywać by odnieść sukces, by być z siebie zadowolonym, by inni byli zadowoleni z nas. Byliście wspaniałymi przyjaciółmi, zawsze uśmiechnięci, pełni wigoru i humoru, chętnie pomagaliście w potrzebie, stanowiliście trzon naszej szkoły, byliście jej mózgiem i zarazem kręgosłupem.

Z jedną malutką klasą tak wiele ubyło!

Szkołę Podstawową w Pilczy Żelichowskiej ukończyli:
 Chmielowski Andrzej
Cieśla Victoria
Gryz Konrad
Gryz Szymon
Rokita Patrycja
Do widzenia przyjaciele.
Życzymy wszystkim miłego odpoczynku, dobrej, bezpiecznej zabawy, by wszyscy zdrowi zadowoleni i szczęśliwi i z wielkim zapałem do pracy wrócili do szkoły, gdy przyjdzie pora.
 SAMORZĄD UCZNIOWSKI