Dnia 14.06 2016r. tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła zorganizowała wyjazd, tym razem do Tarnowa i Odporyszowa. W ten sposób przez zabawę uczniowie poszerzają wiedzę na temat najbliższej okolicy, ciekawych miejsc, poznają historię, obyczaje i przyrodę. Nabywają umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach, poznają zasady bezpieczeństwa. Przez zabawę na placach zabaw usprawniają swój organizm.
Program wyjazdu:
1. Kościół św. Marcina w Zawadzie. Parafia w Zawadzie powstała prawdopodobnie w XII wieku.
2. Góra św. Marcina:
- Spacer po górze – zwrócenie uwagi na buczynę karpacką, stanowiącą pozostałość dawnej karpackiej puszczy.
- Pomnik Martyrologii - pomnik harcerzy rozstrzelanych przez Niemców 23 XII 1939 roku.
- Plac zabaw dla dzieci, w otoczeniu pięknej zieleni.
-Ruiny zamku wzniesionego w latach 1328 - 1331 przez Spycimira z Melsztyna.
3. Restauracje KFC – smaczny posiłek.
4. Park Strzelecki w Tarnowie – poznajemy florę, zabawy na placu zabaw.
5. Stowarzyszenie SIEMACHA Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie:
- jazda konna,
- gra w piłkę nożną,
- zabawy bieżne.
- 6. Powrót. Niestety już do domu. Jak dobrze być dzieckiem i w dodatku uczniem naszej szkoły.
DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM - SAMORZĄD UCZNIOWSKI.