Galeria rok szkolny 2016/2017

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia - to pytanie zadaje sobie najpierw nauczyciel a potem niejeden rodzic. Musisz usiąść i wkuć to na pamięć, tak jak mama, tata, ciocia, dziadek - takie zdania padają w wielu polskich domach. Tak było, jest i będzie i ty dziecko tego nie zmienisz. Często rodzic słyszy: "Nigdy się tego nie nauczę!" Rodzice zaczynają podnosić głos, leją się łzy dziecka. Nasza szkoła co roku w różnorodny sposób wychodzi uczniom naprzeciw i realizuje projekty, by w ciekawy i skuteczny sposób pomóc uczniom opanować program nauczania. W tym roku realizuje program edukacyjny „Tabliczka mnożenia wita i zaprasza.”. W szkole w ramach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyły się zmagania uczniów sprawdzające ich znajomość tabliczki.
Drugie działanie to przygotowanie i naklejenie na szafkach pełniących zadanie szatni konkretnych przykładów działań mnożenia, kolorowych i w różnych rozmiarach. Tabliczka mnożenia codziennie wita wszystkie dzieci, jest z nimi obecna na przerwach i na koniec pobytu w szkole żegna. Uczeń spotyka się z nią zmieniając obuwie, zdejmując kurtkę, w czasie przerw rzuca się wyraźnie w oczy. Czasem z nudów czy przez ciekawość ktoś podejdzie , popatrzy , zapamięta, powtórzy. Na koniec zajęć jeszcze raz podchodzi do szafki, otwiera, patrzy, utrwala. A jutro znowu tabliczka wita i zaprasza do nauki.
W ten sposób tabliczka mnożenia stała się częścią szkoły i każdego dnia nauki w naszej szkole.