Galeria rok szkolny 2016/2017

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”? Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych zgłosiła swój udział do programu edukacyjnego „ Śniadanie Daje Moc”.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Na kilka dni przed akcją panie wychowawczynie klas 0 – III informowały dzieci i rodziców o planach zorganizowania wspólnego śniadania, po to, aby mogły się przygotować oraz porozmawiać o tym między sobą. W dniu akcji przyniesiono produkty, warzywa i owoce ułożono przy pomocy rodziców w ciekawy sposób na paterach, ustawiono soki, zrobiono kolorowe kanapki. Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków wychowawczynie objaśniły dzieciom, co i dlaczego znajduje się na stolikach. Zapoznały dzieci z 12 zasadami prawidłowego żywienia.
1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
Potem zachęciły do skomponowania swojego ulubionego śniadania tego dnia.
Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w realizowaniu programu.