Często o telewizji, Internecie i grach komputerowych, mówi się - narkotyki XXI wieku. O zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii uczniowie dowiedzieli się z programu profilaktycznego pt. "W krainie bajtów". W dniu 23 IV 2018 r. krakowski teatr Inspiracja zademonstrował negatywne aspekty wpływu massmediów na psychikę młodego odbiorcy, w procesie kształtowania jego osobowości.

W krainie bajtów to satyryczna opowieść o dziecku, które odchodząc od klawiatury, od razu zasiadało przed ekranem telewizora lub na odwrót. Aż pewnego dnia obudziło się w wygenerowanej przez komputer wirtualnej rzeczywistości, świecie niezbyt przyjemnym, zaludnionym przez mało przyjaźnie nastawione postacie: Złodzieja Czasu, Wirusy, Natrętów Reklamowych i tajemniczego Sieciowego Potwora. Na dodatek nasz bohater czuł, że powoli staje się robotem i przestraszony uznał, że czas wracać do domu. Żeby tego dokonać czekała go trudna praca - musiał nauczyć się jak wykorzystywać nowe media z pożytkiem oraz poradzić sobie z przejawami agresji i bezkrytycznym przejmowaniem negatywnych wzorców osobowych. Przedstawienie uczyło także jak bezpiecznie posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które czekają na nierozsądnego użytkownika sieci.

musical.jpg

19 IV 2018 r. uczniowie naszej szkoły udali się na imponujący musical pt. „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”. Musical ten  to historia rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafia do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie. Świat ten pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową zimę. Jest jednak nadzieja. Po długiej nieobecności powraca prawowity władca krainy – lew Aslan, który zamierza stawić czoła złu. Niewątpliwym walorem całego musicalu są precyzyjnie i umiejętnie ukazane wartości dydaktyczne, które pozwoliły uczniom łatwo nauczyć się, jak odróżniać od siebie różne sposoby prowadzenia opowieści.