Dnia 9 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  Dokładnie o godzinie 11 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek panu Dyrektorowi, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. W akcji brali udział: Dyrektor, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Tarnowskiej. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie mogli wrócić na lekcje do sal lub lekcję ze strażakami. Oczywiste było, że lekcja przy wozie strażackim była ciekawszą opcją. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki, a ciekawostki związane ze sprzętem strażackim na pewno utkwiły w niejednej głowie.