„Akademia Pana Kleksa" to opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki, który wspólnie z innymi chłopcami odbiera nauki w szkole Ambrożego Kleksa. W miejscu tym nie tylko nie ma dzwonków, sprawdzianów czy ocen, nie ma też w niej tradycyjnych przedmiotów, a uczniowie, zamiast gramatyki, uczą się np. kleksografii. Sam Ambroży Kleks jest bardziej czarodziejem niż nauczycielem, a za cel stawia sobie rozbudzenie w swoich uczniach fantazji i wyobraźni. I to na ten spektakl wybrani uczniowie naszej szkoły udali się aż do Krakowa do Teatru Nowego.  Już przekraczając próg budynku przy ul. Krakowskiej 41 wkroczyli w bajkową rzeczywistość - asystenci pana Kleksa rozdawali piegi. A później, wdrapując się na trzecie piętro po krętych schodach, szli w towarzystwie baniek mydlanych. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, tanecznych, a nawet nakręcili krótki film. Wszystko zorganizowała Gmina Olesno, za co uczniowie serdecznie dziękują.