Start

25 października 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka. W uroczystości uczestniczyli również Pani Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Zofia Pyla – Radna Powiatu Krakowskiego, dr inż. arch. Krzysztof  Kwiatkowski z Politechniki Krakowskiej Instytutu Projektowania Urbanistycznego, Joanna Szypułka – reprezentująca  Europe Direct w Krakowie, przedstawiciele szkół oraz Policji województwa małopolskiego. Ponadto w gali wręczenia certyfikatów uczestniczyli komendanci Miejscy/Powiatowi oraz policyjni koordynatorzy projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Nasza szkoła znalazła się wśród wyróżnionych 15 szkół województwa małopolskiego, dlatego też miała okazję wziąć udział w tej uroczystości, która była również połączona z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Reprezentanci mieli okazję podziwiać talenty i osiągnięcia uczniów szkół małopolskich oraz pokazy Policji m. in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.  Mogli też zwiedzić z przewodnikiem ekspozycje samolotów. Cieszymy się, że małopolska policja doceniła naszą szkołę, i że zaliczamy się do bezpiecznych placówek.