W sobotę 22 lutego 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyły się Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach, systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Wśród chłopców najlepszy wynik uzyskał Gryz Albert,  trzecie miejsce zdobył Cossu Angelo, czwarte: Kapłon Maciek. Z naszej szkoły w zawodach udział wzięli również: Siwicki Paweł, Leżoń Mariusz i Chmielowski Daniel. W kategorii dziewcząt czwarte miejsce zajęła Chmielowska Beata. Za miejsca I – III zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, za pozostałe miejsca dyplomy za udział.
Organizator: GZ LZS w Oleśnie i  Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

Gratulujemy naszym szachistom. Życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy organizatorom.
                                                                                                             Samorząd Szkolny.

Dzieci z oddziału „0” i  klasy I z naszej szkoły w dniu 21 lutego 2020 r. udały się wraz z wychowawcami do Centrum Zabaw Dziecięcych „Figle Migle” w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem wyjazdu były: bezpieczna zabawa, wspólne spędzanie czasu oraz rozwijanie sprawności i zwinności. Kiedy na zewnątrz padał deszcz dzieci bawiły się wspaniale. Czas minął szybko i bardzo wesoło. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły.