,,Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.” W naszej szkole również aktywnie zaangażowaliśmy się w tą akcję. Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w debacie wewnątrzszkolnego dotyczącej zalet i wad internetu oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom. Po zakończonej debacie przedstawiciele uczniów zaprezentowali całej społeczności szkolnej jej podsumowanie wraz z wnioskami i radami dla wszystkich korzystających z internetu.

Zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursach KRUS