Aktualności

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Oleśnie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Gminy  w Tenisie Stołowym. Szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt. Nasi chłopcy zajęli ostatecznie drugie i trzecie miejsce zdobywając dyplomy i piękne puchary. Gratulujemy.
Dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie zawodów oraz ufundowanie za miejsca I -III pamiątkowych dyplomów i pucharów.

Samorząd Szkolny.

6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Odwiedził każdą klasę rozdając upominki.  Najmłodsi - dzieci z oddziału „0” przygotowały krótką część artystyczną dla św. Mikołaja. Każde dziecko recytowało wiersz i wspólnie śpiewano piosenki. Po wysłuchaniu części artystycznej św. Mikołaj obdarował każde dziecko prezentem. Miłą niespodzianką był podarunek dla całej grupy przedszkolnej – wózki, lalki, gry zachwyciły dzieci. Święty nie zapomniał również o wychowawcach i nauczycielach.

DZIĘKUJEMY ŚW. MIKOŁAJU. ZAPRASZAMY ZA ROK.

27 listopada w naszej szkole miała miejsce „Zabawa Andrzejkowa”. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali dekorację na korytarzu szkolnym. Przygotowali również popularne wróżby, w których  poprzez humor i zabawę mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie obeszło się od wróżenia z kart, przestawiania butów przez próg, czytania księgi przyszłości i losowania imion przyszłych sympatii. Było przy tym  dużo, radości, uśmiechu i wszystkim udzielił się wyjątkowy klimat andrzejkowy. Rada Szkoły wspólnie z Radami Oddziałowymi z poszczególnych klas zapewniła jednoosobową orkiestrę, napoje  i  poczęstunek. Na zmęczonych czekało ciasto i gorąca, prosto z pieca, pyszna pizza. Zabawa trwała od godz. 1500 do godz. 1930. Wszyscy wracali do domu w doskonałych nastrojach. Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej, bezpiecznej zabawy.

SAMORZAD SZKOLNY