front.jpg

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o projektach „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa”, „Nowy Start w Małopolsce” realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Miejsce: Urząd Gminy w Oleśnie

Termin: 26 czerwca 2019 r., godz. 12.30

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”. Dzięki nim uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

• Musisz być dorosły (nie ma górnej granicy wieku) i pracować
  • Musisz też być związany z Małopolską – mieszkać tu, uczyć się lub pracować
  • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat,  musisz mieć wykształcenie maksymalnie średnie (maksymalnie liceum lub technikum)
  • Osoba z niepełnosprawnościami w wieku 25 – 65 lat, która jest związana z Małopolską

Ile możesz otrzymać dofinansowania?

• Dofinansowanie przyznawane jest w formie bonów. Jeden bon ma wartość 15 zł. Można otrzymać maksymalnie 180 bonów o wartości 2 700 zł w projekcie „Kierunek Kariera” oraz maksymalnie 337 bonów o wartości 5 055 zł w projekcie „Kierunek Kariera Zawodowa”
  • Za każdy bon trzeba zapłacić 13% jego wartości w projekcie KK i 15% jego wartości w projekcie KKZ

Na co możesz otrzymać dofinansowanie?

• Na szkolenia ogólne w projekcie „Kierunek Kariera”: językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E
  • Na szkolenia zawodowe w projekcie „Kierunek Kariera Zawodowa”: kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodów regulowanych, język obcy zawodowy, prawo jazdy zawodowe kat. C, C+E, D,T wraz z kwalifikacją, studia podyplomowe.

Jeżeli powróciłeś z zagranicy i pozostajesz bez pracy, także mamy dla Ciebie wsparcie.

Dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy realizujemy projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania umożliwiającego dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

Gdzie możesz otrzymać dodatkowe informacje?

• Urząd Gminy w Oleśnie, tel. 14 641 24 31
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, tel. 14 62 69 940

front1.jpg

Dnia 12 czerwca br. miała miejsce wycieczka uczniów klas I -IV do Krakowa, która miała na celu poza zwiedzaniem pięknego miasta, jakim jest właśnie Kraków, również przybliżyć uczniom osobę Jana Pawła II. Uczniowie zwiedzili Kopiec Kościuszki wraz z Muzeum figur woskowych, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Ponadto w czasie tej wycieczki uczniowie zobaczyli też Smoczą Jamę, Rynek Główny oraz Sukiennice gdzie nabyli liczne pamiątki. Uwieńczeniem wycieczki było zwiedzenie dworca głównego oraz wspaniały powrót pociągiem, który dla wszystkich był zapewne niezapomnianym przeżyciem.

W dniu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 4 naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie napisali test sprawdzający wiadomości z zakresu ruchu pieszych i rowerzystów na drodze pod kierunkiem P. B. Lech. W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie jazdy rowerem. Część praktyczną przygotował p. S Golonka. Pan Dyrektor jako główny egzaminator zaliczył wszystkim  uczniom egzamin i wobec tego wszyscy uczniowie otrzymają karty rowerowe.