Aktualności

W sobotę, 4 lutego Beata, Daniel, Paweł i Michał wzięli udział w zawodach „Sportowe Ferie 2023 - Gminnym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych”. Zawody zorganizowało Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Dziękujemy organizatorom

Tuż przed feriami klasy 1 - 3 naszej szkoły odwiedził Leśniczy Leśnictwa Podborze, Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska mgr inż. Wojciech Szczebak. Pan leśniczy opowiadał uczniom o swojej pracy, o mundurze i nakryciach głowy, o zawodach innych osób pracujących w lesie, o życiu dzikich zwierząt i ptactwa leśnego, o warstwach lasu i roślinności oraz o gatunkach drzew. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Pana leśniczego, a potem zaciekawione zadawały pytania. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie, wychowawczynie oraz Pani Dyrektor otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło też małej sesji zdjęciowej z gościem.

26 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy co umożliwiło im bezpieczną zabawę. Rodzice zadbali również o pyszny poczęstunek, który pozwolił uczestnikom zregenerować siły i powrócić do wspólnej zabawy, która była wspaniała, a świadczą o tym uśmiechy naszych uczniów.