Aktualności

 6 grudnia naszą szkołę odwiedził  Mikołaj.
Mikołaj urodził się ok. 270 r. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym ich gorącymi modłami. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także wrażliwością na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi. Wybrany na biskupa miasta Miry ( w południowej Turcji), podbił sobie serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne.
 Najmłodsi - dzieci z oddziału „0” przygotowały krótką część artystyczną dla Mikołaja, aby przywitać wyczekiwanego gościa. Każde dziecko recytowało wiersz a wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki. 

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Ubierzmy choinkę dla  Jana Pawła II” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im.  Jana Pawła II  oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zadaniem konkursowym było samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową. Oto przygotowane przepiękne ozdoby przez naszych uczniów. Prace zostały wysłane do Krakowa.

 

29 listopada w naszej szkole miała miejsce „Zabawa Andrzejkowa”. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali dekorację na korytarzu szkolnym. Przygotowali również popularne wróżby, w których  poprzez humor i zabawę mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Rada Szkoły wspólnie z Radami Oddziałowymi z poszczególnych klas zapewniła jednoosobową orkiestrę z dobrą muzyką i ciekawymi zabawami. Na zmęczonych zabawą czekały pyszne kanapki, ciasto  napoje i gorąca, prosto z pieca, pyszna, wspaniała pizza . Magiczna atmosfera, świetna zabawa, dużo się działo. Zabawa trwała od godz. 1500 do godz. 1900. Wszyscy wracali do domu w doskonałych nastrojach. Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej, bezpiecznej zabawy.

                                                                                   SAMORZAD SZKOLNY