Aktualności

11 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się autobusem szkolnym do Domu Malarek w Zalipiu. Po powitaniu pani dyrektor przedstawiła historię malowania domów, wyjaśniając skąd wzięła się tradycja ozdabiania pomieszczeń, malowania kwiatów. Następnie pod czujnym okiem pani dyrektor w czasie warsztatów uczniowie poznawali tajniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku. Dzięki wskazówkom dzieci udekorowały w charakterystyczne kwietne wzory kolorowanki i drewniane deseczki . Każdy uczestnik mógł stać się artystą i spróbować swoich sił w tworzeniu sztuki ludowej. Dziękujemy pani Ewelinie Sokołowskiej Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu i pracownikom Domu Malarek za lekcję sztuki ludowej.

11 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXI Dniu Pamięci o Holokauście.

10 kwietnia Sandra, Wiktoria i Angelika reprezentowały naszą szkołę w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym. Prawo gry w tych rozgrywkach uzyskały poprzez zawody gminne i powiatowe. Gratulujemy. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tarnowie. Dziękujemy organizatorom. W drodze powrotnej chwila relaksu i zabawy.