OWOCE W SZKOLE

W roku szkolnym 2023/2024 rusza coroczny ,,Program dla szkół" w którym uczniowie klas I-V otrzymują owoce oraz mleko. Ideą programu jest promowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji mleka i przetworów mlecznych oraz warzyw i owoców.

Mleko jest pierwszym pożywieniem człowieka i do tej pory nie znaleziono produktu, który w pełni mógłby je zastąpić.

• Mleko jest źródłem białka, witamin (A, B1, B2, D) oraz soli mineralnych
  • Mleko jest źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, który jest niezbędnym elementem
  • budowy kości i zębów
  • Białko zapewnia dobry stan mięśni, skóry i włosów
  • Witamina A wspomaga dobry wzrok, wpływa na stan skóry
  • Witamina B2 pełni ważne funkcje w procesach przemiany energii, białka i tłuszczu
  • Witamina D wspomaga proces budowy kości

Jedna szklanka mleka dostarcza organizmowi dziecka tyle wapnia ile:

• 8 kwiatostanów brokułów
    • 1kg szpinaku
  • 7-8 kromek chleba

Dlatego szkoła dba o swoich podopiecznych i chce, aby prawidłowo się rozwijały, dotarczając im opowiednie porcje mleka jak i warzyw i owoców. Produkty dostępne w ramach programu nie zawierają dodatku tłuszczu, soli, cukru oraz substancji słodzących.