Dzieci z oddziału,, 0” świętowały ten dzień uczestnicząc w grach, konkursach i zabawach. Celem tej akcji było  wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania.

Nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dzieci wysłuchały ,, Bajki o kropce”, następnie wycinały kolorowe kropki, które później naklejały na wspólnie przygotowywany plakat. Szukaliśmy kropki w najbliższym otoczeniu – plamki na motylu, słoneczko, kwiatki w kształcie kropki, magnesy, klocki, oczy zwierzątek, tarcza zegara.

Wykonano prace plastyczne – kolorowanie grzyba, ślimaka, kwiatka i motylka zrobionych z kółek. Każdą pracę ozdobiono odbijanymi w różnych kolorach kropkami. Były również zabawy na świeżym powietrzu i spacer. Każdy przedszkolak wspaniale przygotował się do tego dnia – stroje w kropki, baloniki w kropki i ulubione zabawki.