Pragnę skupić waszą uwagę na różańcu… Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swojej prostocie i w swojej głębi… W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”

Jan Paweł II (29 października 1978)

Dziś, 16 października 2023 r. przeżywamy 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa w Zalipiu. Następnie uczniowie klas III i V pod kierunkiem Pani Cecylii Wcisło poprowadzili modlitwę różańcową wraz z rozważaniami, aby uczcić pamięć swojego patrona oraz prosić o potrzebne łaski za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II.