Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ( ŚDTM).

W bieżącym roku szkolnym w dniu 17.11. 2023 r. odbyła się już XIII edycja tego „matematycznego święta” pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Jej pomysłodawcą jest profesor Andrzej Grabowski- wielki pasjonat nauczania tego przedmiotu.

ŚDTM cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale również z Europy i całego świata sprawdzają stopień opanowania tabliczki mnożenia u dzieci jak i u dorosłych.

W naszej szkole działały 2 Komisje Egzaminacyjne w składzie:

1. Angelika Rzeźnik i Karolina Siwicka,
  2. Jakub Bednarz i Szymon Nowicki.

W pierwszej części obchodów ŚDTM sprawdzano znajomość tabliczki mnożenia. Komisje

Egzaminacyjne przeprowadziły egzamin ustny i pisemny wśród uczniów i chętnych dorosłych.

Egzaminy te nie są tak trudne jak kartkówki czy sprawdziany. Główną formą sprawdzania „tabliczkowych działań” były zadania o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na 5 pytań z wylosowanego zestawu zadań otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia .

W drugiej części obchodów ŚDTM przeprowadzono konkurs o tytuł „ Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. mgr Bernadeta Lech koordynator akcji w szkole. Asystentami konkursu zostały uczennice: Barbara Kaczmarczyk, Beata Chmielowska i Klaudia Jedynak. Uczeń Alan Boryczka mierzył czas pracy poszczególnych zawodników. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych.

Wyniki konkursu:

w grupie młodszej (kl.3-5)

I miejsce: ucz. kl. 5 Emilia Sokołowska,

II miejsce: ucz. kl. 4 Kacper Wątroba,

III miejsce: ucz. kl. 5 Nadia Owca .

w grupie starszej (kl. 6-8)

I miejsce: ucz. kl. 8 Adrian Owca ,

II miejsce : ucz. kl. 8 Piotr Siwicki,

III miejsce: ucz. kl. 7 Antonio Verga.

Dyplomy za udział w konkursie uzyskali:

Michał Siwicki ucz. kl. 3, Daniel Chmielowski ucz. kl. 5, Kacper Dynak ucz. kl. 5, Krystian Leżoń ucz. kl. 5, Wiktoria Libura ucz. kl. 5, Bartłomiej Pikul ucz. kl. 5.

W czasie sprawdzania prac egzaminacyjnych cała społeczność szkolna obejrzała 2 filmy edukacyjne:” Matematyka na zakupach „ oraz „ Matematyka na placu zabaw”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do obchodów XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w przyszłym roku szkolnym.