24 kwietnia dzieci z oddziału ,,0” uczestniczyły w warsztatach plastycznych, które miały miejsce w Domu Malarek w Zalipiu. Pani Dyrektor przywitała wszystkie dzieci i zaprosiła do zwiedzania. Najpierw wysłuchano opowiadania o tradycji malowania, oglądając jednocześnie wystawy ciekawych prac – malowane kwiaty, wycinane kwiaty, serwetki, prace z szyszek ozdabiane kwiatami zalipiańskimi oraz zdjęć dokumentujących coroczne konkursy ,,MALOWANA CHATA”. Następnie udaliśmy się do sali na warsztaty, gdzie każdy przedszkolak najpierw malował na kartce naszkicowane kwiaty. Później uczestnicy warsztatów otrzymali deseczki, które należało ozdobić kwiatami zalipiańskimi. Dzieci malowały bardzo chętnie, praca ta sprawiała wszystkim wielką radość.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i Paniom z Domu Malarek za bardzo ciekawie i twórczo spędzony czas.